SDÜ Diş Hekimliği Fakültesi Engelsiz Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi'ne Ziyaret Gerçekleştirildi
21 Nisan 2021


Bakanlığımız Ağız ve Diş Sağlığı Dairesi Başkanlığı ile Otizm, Zihinsel Özel Gereksinimler ve Nadir Hastalıklar Dairesi Başkanlığı koordinasyonunda özel bakım gereksinimi olan (engelli) bireylere sunulan ağız ve diş sağlığı hizmet kalitesinin artırılması; etkin, etkili ve verimli hizmet sunulabilmesi amacıyla çalışmalar yürütülmektedir. 

Bu kapsamda, Ağız ve Diş Sağlığı Dairesi Başkanı Doç. Dr. Emre KORKUT ile Otizm, Zihinsel Özel Gereksinimler ve Nadir Hastalıklar Dairesi Başkanı Prof. Dr. Onur Burak DURSUN, 20 Nisan 2021 tarihinde Süleyman Demirel Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Engelsiz Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi’ne yerinde inceleme ve değerlendirme yapmak üzere ziyaret gerçekleştirdiler. Ziyaret sırasında Daire Başkanlarımıza, Fakülte Dekanı Prof. Dr. Timuçin BAYKUL, Isparta Sağlık Hizmetleri Başkanı Dr. Cenk YILDIZ ve Kamu Hastaneleri Hizmetleri Başkanı Op.Dr. Mehmet Zafer DİRİK eşlik etti.

Öncelikle, projelendirmek suretiyle özel bakım gereksinimi olan vatandaşlarımızın tedavisine yönelik sağlık tesisini Ülkemize kazandırması ve ziyaret sırasında göstermiş olduğu misafirperverlikten dolayı Prof. Dr. Timuçin BAYKUL’a teşekkür ediyor, geçirmiş olduğu rahatsızlıktan dolayı acil şifa diliyoruz.